Noclegi w Karkonoszach

Noclegi Jelenia Góra: Hotel Fenix

ul. 1-go Maja 88

58-500 Jelenia Góra

tel.: 75 641 66 00


Cena minimalna za pokój 2-osobowy: brak danych

Cena za osobę: od 169 zł do 320 zł

Miejsc noclegowych: 76, ilość pokoi: 36


Opis obiektu:

Święty ptak egipski, symbol słońca, który odrodził się z własnego popiołu to Fenix.

Początki istnienia obiektu sięgają roku 1875. Wtedy to właściciel, niejaki Adolf Strauss, otrzymał pozwolenia na budowę. Prace nie trwały zbyt długo - w roku 1886 miało miejsce uroczyste otwarcie. Od samego początku budynek był przeznaczony na działalność turystyczną i nosił nazwę "Strauss Hotel" i liczył sobie 48 pokoi, łącznie z nie istniejącym już skrzydłem zachodnim. Ówczesny właściciel bezustannie modernizował i unowocześniał swoją placówkę. Jego wysiłki nie poszły na marne, bo w roku 1898 obiekt uznany został za najbardziej atrakcyjny i elegancki w całej kotlinie. Bez wątpienia od samego początku największą zaletą była jego lokalizacja, pobliska linia kolejowa i dworzec, umożliwiały turystom doskonałe połączenie nie tylko z Niemcami, ale i z wieloma miastami europejskimi.

W roku 1927 hotel przeszedł w posiadanie Georga Brendela. Nowy właściciel postanowił rozbudować placówkę i uczynić ją bardziej atrakcyjną; powstają nowe werandy oraz miejsca noclegowe. Trzy lata później obiekt posiadał również własne garaże oraz sporych rozmiarów parking. W latach 1939 - 1945 hotel stał się własnością lokalnych władz oraz wojska.

Dwa lata po wojnie hotel przejęło Państwowe Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze i pod tym patronatem przetrwał do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Kilka następnych stal zaniedbany popadając z dnia na dzień w coraz większą ruinę jednakże u progu trzeciego tysiąclecia niczym Fenix odrodził się z popiołów i na nowo tętni życiem.

Po gruntownej przebudowie w roku 2001 hotel stal się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Jeleniej Górze i okolicy.

Hotel "Fenix" jest idealnym miejscem zarówno dla turystów jak i przedsiębiorców.

Do dyspozycji Naszych Gości oddajemy 36 pokoi mogących pomieścić 76 osób, dających poczucie swobody i wygody, posiadających system SAT i telefon, mini barki oraz przestrzenne łazienki a także piekny dwupokojowy apartament.

Nie zapomnieliśmy również o Gościach niepalących, dla których przeznaczyliśmy pokoje na całym piętrze.

Polecamy Restaurację FENIX z 80 miejscami konsumpcyjnymi, gdzie mogą Państwo delektować się wyśmienitą polską i międzynarodową kuchnią. Wieczorami zapraszamy do Lobby Baru serwującego kolekcję polskich wódek, a także na relaksujący wypoczynek w naszym Wellness&spa mieszczącym się w hotelu na poziomie -1.

Oferujemy również sale konferencyjne na 45 i 75 miejsc, własny parking strzeżony oraz garaże.


Przy kontakcie telefonicznym prosimy powołać się na serwis www.noclegi-karkonosze.pl

www.noclegi-karkonosze.pl © Noclegi w Karkonoszach, 2010-2011

Template Licence